phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

11:39
Окрім м’яса можуть підняти рівень гемоглобіну в крові такі продукти
Гемоглобін — це складний білок, який міститься в еритроцитах (червоних кров’яних клітинах). Він відіграє ключову роль у перенесенні кисню від легень до тканин та органів, а також у виведенні вуглекислого газу з організму.

Гемоглобін складається з гема, що містить залізо, та білкової частини, яка називається глобіном. Кожна молекула гемоглобіну може зв’язуватися з чотирма молекулами кисню завдяки своїй структурі, що робить його ефективним переносником кисню.

Вважається, що джерелом гемоглобіну є червоне м’ясо. Однак як бути тим, хто дотримується рослинного харчування? Дієтологи радять звернути увагу на такі продукти. До них відносяться бобові, горіхи, насіння, зелені овочі, цілісні зерна та сухофрукти. Багатші джерела заліза — це шпинат, квасоля, сочевиця, горох, каштани, кеш’ю, гарбузове насіння та родзинки.

Вітамін C допомагає засвоювати залізо, тому важливо споживати продукти, які його містять. Серед них — апельсини, грейпфрути, лимони, ківі, кавун, полуниця, малина та перець.

Фолієва кислота сприяє засвоєнню заліза та підтримці здорового рівня гемоглобіну. Листові овочі, такі як шпинат, салат, капуста, броколі, а також цілісні зерна, боби та арахіс є хорошими джерелами фолієвої кислоти.

Вітамін B12 може бути знайдений у продуктах, збагачених ним, таких як зернові та соєве молоко. Також вітамін B12 може бути отриманий із добавок.

Регулярні фізичні вправи, особливо аеробні, допомагають підвищити рівень гемоглобіну. Під час вправ збільшується потреба організму в кисні, що стимулює виробництво нових червоних кров’яних клітин поліпшення кисневого транспорту. Ефективніший кровообіг також сприяє доставленню кисню до тканин та органів, що може сприяти підвищенню рівня гемоглобіну.

Перед початком будь-якої програми фізичних вправ важливо проконсультуватися з лікарем, особливо якщо є хронічні захворювання чи протипоказання.
Категорія: Кулінарні поради | Переглядів: 308 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]