phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

08:44
Переваги та ризики значення фізичних вправ для людей похилого віку
З віком фізична активність важлива для підтримки здоров'я, мобільності та незалежності. За словами Eatthis, фізично активні люди похилого віку мають кращий стан здоров'я та фізичну працездатність, оскільки завдяки регулярним фізичним вправам вони можуть ще більше покращити свої фізичні можливості, як показало дослідження, опубліковане в журналі "Sports Medicine".

Тим не менш, слід зазначити, що старіючі організми мають знижену здатність пристосовуватися до екстремальних фізичних навантажень, і цей несприятливий факт змушує з ним рахуватися. Згідно з тією ж науковою статтею, люди похилого віку більш схильні до травм внаслідок фізичних навантажень, оскільки у них знижується поріг безпеки при виконанні вправ, що пов'язано з віковими дегенеративними змінами.

Однією з найпоширеніших серед літніх ентузіастів фітнесу є тяга м'язів, особливо на ногах. Дослідження BMJ Open показало, що розтягнення м'язів ніг є найбільш поширеним захворюванням серед фізично активних людей похилого віку. Вони часто виникають внаслідок незначних навантажень, таких як звичайна ходьба, що демонструє, як м'язи з віком стають слабкими.

Розтягнення м'язів відбувається, коли волокна розтягуються або розриваються через перерозтягнення або надмірне скорочення, що здебільшого трапляється під час гри, хоча й не завжди. Старіючі м'язи реагують менш ефективно і повільніше відновлюються після травм, спричинених скороченням. У зв'язку з цим Journal of Sport Rehabilitation публікує дослідження, в якому підкреслюється, що процес загоєння у літніх людей сповільнюється.

Крім того, специфічний білок, відповідальний за підтримку стовбурових клітин м'язів, погіршується, що призводить до того, що старі м'язи потребують більше часу для відновлення після перенапруження. Це також є важливою сферою занепокоєння, оскільки кількість людей похилого віку з роками неухильно зростає.

Розтягнення м'язів може мати серйозні наслідки для мобільності та незалежності. Окрім болю, набряку, синців та болючості, ці травми можуть також послаблювати м'язи та обмежувати рухи в суглобах. Зменшення рухливості внаслідок саркопенії, яка природно виникає зі старінням, може ускладнити самостійне життя, що призводить до зростання рівня захворюваності, а також підвищує ризики госпіталізації та смерті серед них.

Під час тренувань літнім людям потрібно не поспішати, щоб зменшити ризик розтягнення м'язів і поступово розвивати витривалість, силу, а також належну форму. Розминка перед тренуванням і розтяжка можуть підвищити еластичність тканин, а також збільшити приплив крові до м'язів, забезпечуючи тим самим адекватну стимуляцію нервової системи.

Навіть за відсутності будь-яких захворювань слід проконсультуватися з лікарем щодо безпеки фізичних вправ. Крім того, використання тренажерів під час тренувань може допомогти зберегти правильну біомеханіку і забезпечити фіксований діапазон рухів.
Категорія: Спортивні поради | Переглядів: 671 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]