phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

13:04
Після 50 років - 8 жіночих хвороб, ймовірність яких різко зростає
Після 50 років більшість жінок проходять через менопаузу. У цей час наш організм переживає серйозне навантаження і ймовірність багатьох небезпечних хвороб істотно зростає. Розповідаємо, на що потрібно звернути увагу в цей час.

Імовірність цих захворювань істотно підвищується після 50 років, але якщо вчасно зайнятися профілактикою, ризик можна знизити. Головне: знати свої слабкі місця і приділяти їм побільше уваги.

Остеопороз

З кожним роком, який проходить після настання менопаузи, наші кістки і суглоби стають все більш крихкими. Естроген, гормон, рівень якого різко знижується після настання менопаузи, грає важливу роль в підтримці щільності кісток і тому в перші п’ять років після менопаузи жінки втрачають 20-30 відсотків кісткової маси. Важливо пам’ятати про підвищений ризик, регулярно приймати кальцій, виконувати силові вправи, а також скоротити вживання алкоголю, натрію і солодких напоїв, які «вимивають» кальцій з кісток.

Хвороби ясен

Ще один наслідок втрати значної дози естрогену-пародонтоз і втрата зубів. Справа в тому, що кальцій вимивається не тільки з кісток скелета, але і з твердої основи щелеп, в яких «закріплені» коріння зубів. В результаті у жінок після менопаузи істотно підвищується ризик втрати зубів і пародонтозу. Крім того, багато хто з жінок, які пройшли менопаузу, часто скаржаться на сухість у роті, болі і печіння в м’яких тканинах ясен, а також зміна в сприйнятті смаку. Тому дуже важливо приділяти підвищену увагу гігієні порожнини рота, а також регулярно відвідувати стоматолога.

Апное

Як не дивно, в 90% випадків апное сну (стану, коли уві сні настає пауза в диханні і в підсумку в кров не надходить достатньо кисню) у жінок не діагностується — ми звикли, що це чоловіче захворювання. Але після настання менопаузи багато жінок схильні до цього захворювання — просто у них часто відсутні звичні симптоми, такі як хропіння або підвищена сонливість в денний час. Але безсоння, ранковий головний біль, втома, депресія і підвищена тривожність повинні стати приводом звернутися до лікаря.

Цукровий діабет

Ви в групі ризику, якщо ваша менопауза настала рано (до 46 років) або пізно (після 55 років). Але навіть якщо ви пройшли через менопаузу в «нормальному» віці, вам все одно варто приділяти особливу увагу своєму здоров’ю, так як недолік естрогену підвищує резистентність до інсуліну. Також до факторів, що підвищують ризик, відносяться високий кров’яний тиск під час вагітності (прееклампсія), діабет під час вагітності (гестаційний діабет) або синдром полікістозних яєчників.

Хвороби серця

Естрогени, які виробляють яєчники до настання менопаузи, забезпечують потужний захист нашого серця. Підвищують рівень “хорошого” холестерину ЛПВЩ і знижують рівень холестерину ЛПНЩ; розширюють кровоносні судини, збільшуючи приплив крові і запобігають підвищенню кров’яного тиску і утворення холестеринових бляшок. Не дивно, що після настання менопаузи у жінок істотно підвищується ризик розвитку хвороби серця: кожна восьма жінка у віці від 46 до 65 років страждає від будь-яких серцево-судинних захворювань, а у віковій групі старше 65 років ця частка збільшується до кожної четвертої. Тому важливо знати ранні ознаки інфаркту, серцевого нападу та інсульту, і також приділяти велику увагу профілактиці хвороб серця і судин.

Рак молочної залози

Чим старше ми стаємо, тим вище наші шанси захворіти на рак молочної залози: для 30 — річної жінки ризик захворіти протягом наступних десяти років становить 1:227, а ось до 60 років ризик становить вже 1:28 – майже в 10 разів більше! У медицини немає перевіреного способу повністю виключити ризик розвитку захворювання, але один фактор, який на нього впливає, в нашій волі — це зайва вага. Чим менше ви наберете зайвої ваги після настання менопаузи, тим краще ви подбаєте про своє здоров’я.

Захворювання сечостатевої системи

Зниження рівня естрогену може викликати витончення стінок сечовипускального каналу – і призвести до розвитку нетримання сечі (мимовільного витоку сечі, коли ви смієтеся або чхаєте). Також після менопаузи жінки стають особливо схильні до рецидивів інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП).

Хвороби печінки

Після менопаузи нашій печінці стає особливо важко відновлюватися після шкідливого впливу алкоголю, інфекцій або надлишкового жиру. Тому важливо після 55 років особливо уважно ставитися до свого раціону і по можливості скоротити вживання алкоголю.
Категорія: Сексуальні та інтимні поради | Переглядів: 355 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]