phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

13:20
Пояснили хімію кохання нейробіологи
Дослідження показало, що нейромедіатор дофамін відіграє ключову роль у виникненні любові та підтримці моногамних відносин.

Нейробіологи з Університету штату Колорадо в Боулдері вивчили степових полівок — дрібних гризунів, які входять до рідкісних ссавців (від 3 до 5%), що утворюють моногамні пари. Вчені аналізували, що відбувається в мозку тварин, змушуючи їх об’єднуватися разом на довгі роки та «горювати», втративши партнера.

Дослідники використовували нейровізуалізацію: крихітні волоконно-оптичні датчики відстежували активність у мозку тварин у різних експериментах. Наприклад, в одному зі сценаріїв полівці потрібно було натиснути на важіль, щоб відчинити двері до кімнати, де був її партнер. В іншому випадку їй довелося перелізти через паркан, щоб зустрітися з «коханим».

Дослідники спостерігали за зміною рівня дофаміну в прилеглому ядрі мозку тварини, області, відповідальної за мотивацію шукати винагороди. Щоразу, коли датчик виявляв сплеск дофаміну, він спалахував. Коли полівки натискали на важіль або перелазили через стіну, щоб побачити свого партнера, волокно яскраво спалахувало і світилося, поки тварини притискалися і обнюхували один одного.

 Дослідники пояснюють, як працює «хімія кохання»


Навпаки, коли з іншого боку виявлялася випадкова полівка, рівень дофаміну різко падав і датчик згасав.

В іншому експерименті пару полівок тримали окремо протягом чотирьох тижнів — вічність у житті гризуна — і досить довго, щоб полівки у дикій природі могли знайти іншого партнера. Коли пара возз’єдналася, вони згадали одне одного, але характерний сплеск дофаміну майже повністю зникав. По суті, мозок більше не відрізняв «колишнього» від будь-якої іншої полівки.

Це може бути гарною новиною для людей, які пережили хворобливе розставання або навіть втратили чоловіка, припускаючи, що в мозку є вбудований механізм, що захищає нас від нескінченного нерозділеного кохання, додають дослідники. Вивчаючи «хімію кохання» у тварин, вони сподіваються знайти рішення для лікування психічних розладів, пов’язаних із важким горем від втрати близької людини.
 
Категорія: Сексуальні та інтимні поради | Переглядів: 255 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]