phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

13:17
Поліпропіленові труби: нюанси вибору та купівлі
поліпропіленова труба Поліпропіленові труби вважаються одними з найбільш популярних труб для водопостачання та водовідведення. Вони виготовляються з поліпропілену (ПП), який є зносостійким та не токсичним матеріалом. У порівнянні зі звичайними металевими трубами, ПП-труби мають більш високу міцність, меншу вагу та не схильні до корозії. Однак, при виборі ПП-труб є деякі нюанси, які варто врахувати. Про них і піде мова в нашій статті, але спочатку хочемо зауважити, що перейшовши за посиланням https://truber.com.ua/ua/polipropilenovye-truby/ ви зможете вигідно замовити якісні поліпропіленові труби в Україні.

Основні переваги поліпропіленових труб

Переваги використання ПП-труб для систем водопостачання та водовідведення включають:

Міцність та стійкість до ударів

Поліпропіленові труби є досить міцними та стійкими до ударів, що робить їх ідеальними для використання в будівельних проектах. Ці труби можуть витримувати тиск води до 10 атмосфер та мають більшу стійкість до зносу, ніж металеві труби.

Низька вага

Поліпропіленові труби важать значно менше, ніж металеві труби, що робить їх легшими для транспортування та монтажу. Вони також легші для підвішування та установки на стіну, що зменшує час та затрати на роботи.

Стійкість до корозії

ПП-труби є стійкими до корозії, тому не піддаються впливу різних хімічних речовин, що містяться в воді та інших рідинах.

Легкість у підключенні

Поліпропіленові труби легко з'єднуються між собою за допомогою спеціальних фітингів.

Що варто врахувати, обираючи поліпропіленові труби?

Тиск та температура води

При виборі поліпропіленових труб необхідно враховувати тиск та температуру води, які будуть течії через труби. Ці параметри повинні відповідати властивостям конкретного типу труб. Наприклад, труби PN25 можуть витримувати тиск до 25 бар, а труби PN10 - до 10 бар. Температура води також може вплинути на життєвий термін труб. Деякі типи поліпропіленових труб можуть витримувати високу температуру води до 95 градусів Цельсія, тоді як інші можуть витримувати лише до 70 градусів Цельсія. Тому перед покупкою труб необхідно уточнювати ці параметри у продавця або виробника.

Гнучкість та жорсткість

Ще один важливий фактор при виборі поліпропіленових труб - це їхня гнучкість та жорсткість. Залежно від того, яку мету ви ставите перед собою, може бути вигідним обрати більш жорсткі або гнучкі труби. Гнучкі труби дуже зручні в роботі, оскільки їх легко згинати і формувати під потрібний кут, а жорсткі труби мають більшу міцність та стійкість до тиску.
поліпропіленова труба

Довжина труб

Ще один фактор, на який варто звернути увагу при виборі поліпропіленових труб - це їхня довжина. Довжина труб може варіюватися від 1 до 6 метрів. Якщо вам потрібні труби для внутрішніх інженерних комунікацій, наприклад, для водопостачання або опалення, можна обрати труби довжиною до 4 метрів. Це зробить транспортування та монтаж більш зручним.

Короткий висновок

Давайте розглянемо на останок детальніше питання про критерії вибору поліпропіленових труб. Найбільш важливі з них наступні:
  • * діаметр труби;
  • * товщина стінки труби;
  • * клас тиску;
  • * матеріал труби;
  • * комплектуючі.
Діаметр труби. Він повинен бути підібраний в залежності від конкретної задачі, яку ви ставите перед собою. Наприклад, для водопостачання у будинку підійдуть труби з діаметром 20-32 мм, а для опалення - 16-20 мм.

Товщина стінки труби. Чим вона більша, тим труба міцніша і довговічніша, але й дорожча. Товщина стінки зазвичай зазначається у міліметрах і може бути від 1,6 до 5 мм.

Клас тиску. Цей параметр вказує на тиск, який може витримати труба. Як правило, виробники позначають клас тиску літерою PN (presión nominal, тобто номінальний тиск). Найбільш поширені класи - PN10, PN16 і PN20.

Матеріал труби. В залежності від марки поліпропілену, в якій виготовляється труба, вона може мати різні характеристики щодо міцності, температурного режиму і т. д. Найпоширеніші марки - PP-B (поліпропілен блоковий) і PP-R (поліпропілен випробуваний за радіальною та поперечною напругами).

Комплектуючі. Якщо вам потрібно підключити трубу до іншої труби, крана або різьбового з'єднання, важливо звернути увагу на комплектуючі, які вибираєте. Вони повинні відповідати класу труби і мати високу якість.

Окрім цього, важливо пам'ятати, що поліпропіленові труби не піддаються впливу корозії.
Категорія: Будівельні і ремонтні поради | Переглядів: 92 | Додав: radymo | Теги: поліпропіленова, труба | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]