phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

14:47
Правильний сон: міфи які можуть нашкодити здоров'ю
Вивчивши популярні погляди на сон на форумах в інтернеті, вчені розвіяли найнебезпечніші для здоров’я міфи.

Співробітники Медичної школи в Нью-Йорку проаналізували понад 8 тисяч сайтів з форумами. Вони хотіли вивчити найпопулярніші погляди на режим сну, а також дізнатися чи багато серед них помилкових.

Найбільш поширеним і небезпечним виявилося переконання, що хороше самопочуття залежить тільки від того, скільки часу людина проводить в горизонтальному положенні. Вчені вважають, що час сну – це важливий показник, але потрібно враховувати якість сну. Вони впевнені, що ця помилка може мати негативний вплив. Адже, людина, яка лягає вчасно і спить по сім годин на добу, може мати проблеми зі сном, навіть не здогадуючись про це. В такому випадку він ігнорує негативний вплив недосипу на метаболізм, серце і мозок.

Інша поширена помилка – це недооцінювання хропіння. Сомнологи (фахівці, які займаються сном. – прим. автора) вважають, що хропіння – часто нехороший симптом апное. При якому під час сну у людини зупиняється дихання. Експерти радять звернутися за допомогою до лікарів, так як хропіння може спровокувати зупинку серця і багато інших проблем.

Третій міф пов’язаний з вживанням алкоголю перед сном. Багато хто вважає, що він допоможе швидко і міцно заснути. Однак дослідники стверджують, що випивка не дає мозку нормально входити в фазу глибокого сну. А саме вона дуже важлива для відновлення організму. Тому спиртне – це погане снодійне.

– Деякі переконання все ще змушують вчених сперечатися один з одним. Фахівці нашої клініки вважають небезпечною думку, що компенсувати недолік нічного сну можна денним. Але наші колеги з Великобританії вважають, що шкода від денного сну сильно перебільшена. Адже багато людей часто працюють в нічні зміни, тому змушені спати в денні години, – констатує сомнолог Джозе Майнер.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 148 | Додав: radymo | Теги: сон, Міф, Шкода, здоров'я | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]