phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

10:38
При панічній атаці - чого не слід робити: консультує невролог
Панічну атаку можна приборкати парадоксальним способом: «якщо трясуться руки — потрясіть ще більше».

Лікар-невролог пояснює, чого не потрібно робити при панічній атаці.

«У мене в практиці були пацієнти, які викликали швидку приватну, за тисячу гривень, тому що вона була розташована близько і приїздила за 5 хв, а державна (безкоштовна) за 10 хв. Що робив фельдшер приватної швидкої допомоги, тим більше хвора це робила вже неодноразово? Максимум це укол магнезії за тисячу гривень та таблетку гідазепаму», — розповідає лікар.

Приймати будь-які ліки

Невролог говорить, що панічну атаку потрібно прожити — усвідомити, що ви не помираєте, що ніякі ліки вам не потрібні (за винятком курсового прийому ліків). Адже, випивши таблетку (гідазепаму, атараксу, «валеріани», «небезпечні краплі» тощо), щоб не втратити свідомість, не померти, не з’їхати з глузду, ви закріплюєте рефлекс панічної атаки.

«Коли приймаєте таблетку гідазепаму, сібазону, ви закріплюєте реакцію про небезпеку (тривога — небезпека — таблетка для «спасіння»)», — застерігає лікар.

Відволікатися від панічної атаки чи намагатися приглушити її будь-яким чином

Лікар повторює, що потрібно прожити цей стан — щонайбільше зробити дихальні вправи для нормалізації дихання.

Йти з місця, де ви перебуваєте, чи уникати місць, де вони були

Невролог пояснює, що кожен фізіологічний прояв тривоги (тахікардію, запаморочення, тремор, пітливість тощо) ви сприймаєте як ознаку втрати свідомості, смерті — і це ще більше призводить до серцебиття, тремору, запаморочення, пітливості тощо. Таким чином порочне коло замикається.

«Коли ви уникаєте тих місць, де були панічні атаки, ви закріплюєте рефлекс, і стає тільки гірше», — попереджає лікар.

Він застерігає, що всі дії, спрямовані на припинення панічної атаки або її приглушення, можуть у подальшому призвести до панічного розладу.

Говорить, що потрібно прожити панічну атаку, навіть намагатися її викликати і («повірте, що потім її не буде!»), а якщо трясуться руки — «потрясіть ще більше».

І наголошує, що потрібно зрозуміти, що від панічної атаки не втрачають свідомість, не божеволіють і не помирають.
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 106 | Додав: adminA | Теги: панічна атака, невролог, чого не слід робити | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]