phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

20:23
Про артрит - 10 міфів

Експерти з медичної школи Гарварду описали 10 найбільш поширених помилок, що стосуються артриту. Суглобовий біль і артрит дуже часто зустрічаються. Ці два поняття настільки ж часто неправильно трактуються. Ось 10 найбільш поширених помилок.

1. Артрит — це окреме захворювання

Насправді є більше 100 чинників, що викликають артрит. Для полегшення симптомів багатьох видів артритів застосовуються однакові лікарські препарати. Також артрит може передаватися по спадку (тобто генетично зумовлений).

2. Причини виникнення артритів та інших захворювань суглобів відомі

Артрит — аутоімунне захворювання. Не зовсім зрозумілими залишаються ті фактори, які спричиняють виникнення багатьох його видів. Наприклад остеоартроз може виникнути після різних травм, передаватися у спадок або бути наслідком ожиріння. Неясно, чому це захворювання у когось виникає, а когось обходить стороною. Ревматоїдний артрит або системна червона вовчанка також носять аутоімунний характер, тобто імунна система нападає на власні тканини організму. Поряд з цим у багатьох випадках причини відомі. Так, причиною подагри є відкладення кристалів сечової кислоти в суглобах; інфекційні артрити викликають бактерії та інші мікроорганізми, що призводять до запалення суглоба.

3. Суглобові болі — перша ознака артриту

Як не дивно, але суглобовий біль — не обов’язково ознака артриту (запалення суглобів). Частіше суглобовий біль можуть викликати такі причини, як: тенденіт (запалення сухожилля); бурсит (запалення тонкої суглобової сумки, що покриває великі суглоби; остеоартроз (дегенеративне захворювання суглобів); травми, викликані механічним впливом на суглоби (наприклад розриви зв’язок або хрящів), наслідки спортивної травми (наприклад розрив зв’язки колінного суглоба), а також і не суглобові захворювання, наприклад фіброміалгії (захворювання, що викликає болі в суглобах і м’язах).

4. Артрит — неминучий елемент старіння

Захворіти артритом можна в будь-якому віці, як у молодості, так і в старості. Дійсно, дегенеративні захворювання (наприклад остеоартроз) досить часто виникають саме у літніх пацієнтів, але це далеко не правило. Ревматоїдний артрит, системна червона вовчанка зустрічаються і у дітей, значно рідше, ніж у дорослих, але захворювання проходить складніше, тому що впливає на формування кісток, суглобів і психологічний стан дитини.

5. Будь-який вид артриту протікає дуже важко

Звичайно, добре б не мати артриту зовсім. Але багато з них все таки легкі форми, які погіршують якість життя людини, але не призводять до непрацездатності або сильних страждань.

6. Можливі причини виникнення артриту та подагри вживання жирної і калорійної їжі

Неправильне харчування призводить до подагри тільки у разі наявності у людини генетичних дефектів, що сприяють неправильному розщепленню і виділенню з організму сечової кислоти. Ожиріння може спровокувати виникнення подагри. Ліки, які застосовують при гіпертонії, захворювання нирок здатні спровокувати напад подагри.

7. Щоб виявити причини пошкодження суглобів досить зробити рентгенівський знімок

Однією з основних причин не завжди ефективного лікування є недостатня інформативність стандартного рентгенологічного дослідження. Сухожилля, зв’язки і хрящі на рентгенограмах практично не видно. Більшу частину діагностичних проблем дозволяють вирішити комп’ютерна (CT_scan) і магнітно-резонансна (MRI) томографія.

8. Аналіз крові допоможе діагностувати артрит

Дійсно, існують тести, які дають точний результат, але існують і обмеження в застосуванні рядових досліджень крові для діагностики артритів. Наприклад, визначення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) допоможе діагностувати запалення, а ревматоїдного фактора (РФ) — визначити ревматоїдний артрит. Антинуклеарні антитіла допомагають при діагностуванні системного червоного вовчака. На жаль, є ризик.

9.Остеопороз — один з видів артриту – супроводжується болем в спині або хребті

Частково це так, але частіше остеопороз протікає безболісно. При цьому захворюванні знижується міцність кісток і виникає ризик переломів, проте поки не станеться перелом, болю немає. Також при остеопорозі біль виникає при стисненні нервів, внаслідок викривлення хребта, через дегенеративні захворювання суглобів, які можуть бути наслідком переломів. Для попередження остеопорозу та його лікування не потрібно чекати, коли виникнуть симптоми, так як в більшості випадків симптоми з’являються на запущених стадіях. Тому жінкам у період менопаузи рекомендується проходити скринінг (Dexascan) для визначення щільності кісток, щоб вчасно помітити виникнення захворювання і запобігти переломам.

10. Артрит невиліковний

Як відомо, є велика кількість різних видів артриту, так що головне в підборі лікування діагноз. Одна з причин несприятливою приємного прогнозу при ревматоїдному артриті — тривалий період часу між початком хвороби і надходженням пацієнта під наглядом ревматолога, який може призначити адекватну терапію. Згідно сучасним принципам терапії безпосередньою метою лікування є досягнення стану тривалої ремісії, а також зменшення болю в суглобах, поліпшення їх рухливості, поліпшення загального стану хворого.

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 475 | Додав: adminA | Теги: 10 міфів, артрит | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]