phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

05:17
Про серйозні проблеми зі здоров’ям печінки свідчать 3 небезпечні ознаки
Лікарі назвали головні ознаки проблем із печінкою.

На відміну від інших органів та систем в організмі людини, печінка може страждати та руйнуватися тривалий час, при цьому не даючи больових сигналів. Тобто людина може не здогадуватись, що ситуація вже критична.

Насамперед фахівець наголосила, що оскільки хвороби печінки здебільшого протікають безсимптомно, то вкрай важливо регулярно (мінімум – раз на рік) проходити профілактичні обстеження. Якщо проігнорувати цю рекомендацію, то для деяких людей проблеми, що починаються, можуть цілком собі закінчитися цирозом або навіть онкологією.

Які сигнали організму не можна ігнорувати?

Найпершими сигналами про неполадки в роботі печінки фахівець назвала сильну слабкість, високу стомлюваність і дискомфорт у правому підребер’ї. Крім цього, про проблеми, і часом досить серйозні, можуть говорити такі, здавалося б, не пов’язані з печінкою, симптоми: поява судинних «зірочок» на шкірі, почервоніння долонь та збільшення живота в обсязі. У деяких випадках також можуть з’явитися сильна набряклість, сеча набуває темнішого відтінку, а кал, навпаки, стає дуже світлим.

За словами гастроентерологів, повинні насторожити і такі прояви, як раптове пожовтіння шкіри або білків очей. Мабуть, це найяскравіший симптом, не помітити який складно.

У разі виникнення хоча б трьох подібних симптомів потрібно негайно проконсультуватися з лікарем. Треба розуміти, що вони часто зустрічаються при серйозних проблемах, пов’язаних із печінкою та жовчним міхуром, і може знадобитися екстрена медична допомога.
 
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 63 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]