phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

21:48
Розпізнайте перші симптоми - комп’ютерний зоровий синдром

Людське око – це верхівка еволюції органа зору в природі. Однак воно ніколи не призначалося для тих цілей, в яких використовується сьогодні.

Еволюція ока завершилась задовго до появи шкіл, друку, електричного світла, телевізора…вже не кажучи про комп’ютер та Інтернет.

Зображення на екрані комп’ютера принципово відрізняється від звичних оку об’єктів: воно світиться, складається із дискретних точок, мерехтить, не має чітких меж.

Саме це, а не випромінення монітору, як вважалося раніше, спричиняє зорове перенапруження.

Ще в перші роки комп’ютерного буму офтальмологи почали шукати загрозливі зміни в очах користувачів ПК.

Тепер ми знаємо, що жодних серйозних органічних захворювань ока тривала робота за комп’ютером не спричиняє, але хвилює розповсюдженість комп’ютерного зорового синдрому, від якого страждають 75% користувачів, і який призводить до появи або прогресування короткозорості.

Хвороба цивілізації

Комп’ютерний зоровий синдром (КЗС) – це реакція органу зору на неадекватне навантаження одночасно на мозок, хребет та очі протягом тривалого часу.

В його основі – "синдром сухого ока" та "спазм акомодації".

Першому сприяє той факт, що при роботі за монітором в декілька разів знижується частота моргання, і поверхня роговиці пересихає, а другому – стиль сучасного життя.

Переважна більшість жителів міст працює в офісах в умовах пересушеного кондиціонерами повітря, проводячи весь день за монітором.

Вдома вечеряє і знову сідає за комп’ютер – "відпочити".

Не слід легковажно ставитись до цього зачарованого кола – ваша недбалість може призвести до розвитку короткозорості та значного зниження якості життя.

Основні причини розвитку КЗС: неправильна організація робочого місця; тривала БЕЗПЕРЕРВНА робота за комп’ютером; неправильно підібране освітлення; неправильне положення тулуба під час сидіння.

Основні симптоми КЗС: відчуття «важких повік», сухості в очах або сльозотеча; «затуманеність» зору, світлочутливість, тимчасова короткозорість; почервоніння очей; головний біль; біль у спині та шийному відділі.

Знайомо? Але не здавайтесь без бою – ось декілька порад, як побороти КЗС:

Підберіть правильне освітлення: природне світло має падати збоку (бажано, зліва) а штучне – не повинно світити прямо на монітор або вам в очі.

Відрегулюйте монітор: зменшіть яскравість, підвищіть контрастність, розмір тексту зробіть втричі більшим за той мінімальний розмір, який ви можете розібрати.

Організуйте своє робоче місце: монітор розташуйте на рівні очей на відстані витягнутої руки. Якщо ви погано бачите на такій відстані, збільшіть шрифт.

Підберіть зручне крісло і дотримуйтесь «правила прямих кутів»: прямий кут між коліном і стегном, між стегном і спиною та між ліктем і передпліччям.

Регулярно протирайте екран монітора. Для уникнення відчуття сухості в очах – свідомо моргайте кожні 3–5 сек.

Введіть у раціон продукти, які зміцнюють судини сітківки та покращують зір: чорниця, чорна смородина, зелень, гарбуз, морква, волоські горіхи, мед.

Дотримуйтесь «правила 20/20/20»: кожні 20 хвилин робіть 20-секундні перерви і розглядайте при цьому будь-який предмет на відстані 20 футів (6 м) або за вікном; а кожні 1–2 години приділяйте 5 хвилин гімнастиці для очей або масажу шиї.

Змусити себе зробити перерву буває важко – є спеціальні програми для примусових перерв в роботі за комп’ютером (Break Time, TimeGuard, RestTime, Computer and Vision, SafeComputer, Eyes Guard).

Деякі з них лояльні до користувача і просто нагадують, що прийшов час відпочити, інші – категорично блокують комп’ютер на заданий період часу.

Займіться плаванням – це прекрасна альтернатива масажу шиї, що стимулює живлення зорового нерва.

Частіше грайте в ігри з м’ячем (баскетбол, футбол, волейбол, теніс, тощо). Якщо у вас в офісі є стіл для настільного тенісу, то грою на ньому в перервах між роботою можна заміняти гімнастику для очей.

Гімнастика для очей основні вправи (кожну виконуйте по 10–15 разів):

  1. * кругові рухи; вгору, вниз, вправо, вліво; малюйте вісімку: по-діагоналі, по-вертикалі, по-горизонталі;
  2. * поставте палець на кінчик носа та подивіться на нього; підійдіть до вікна, уважно подивіться на близький предмет – листок дерева або мітку, приклеєну на скло на рівні очей.


Після цього переведіть свій погляд вдалину, намагаючись роздивитись максимально віддалені предмети; покладіть долоні на закриті очі, розслабтеся та спробуйте добитись глибокого чорного кольору.

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 714 | Додав: adminA | Теги: симптоми, комп’ютерний зоровий синдром | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]