phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:51
Скільки потрібно спати у літньому віці - вчені розповіли
Сім годин — ідеальна кількість сну для людей середнього віку і старших, замало сну пов’язано з погіршенням когнітивних функцій та психічного здоров’я, кажуть дослідники з Кембриджського університету та Університету Фудань.

Сон грає важливу роль у забезпеченні когнітивної функції та підтримці гарного психологічного здоров’я. Це допомагає підтримувати здоров’я мозку, видаляючи продукти життєдіяльності.

Дослідники кажуть, що однією з можливих причин зв’язку між недостатнім сном та зниженням когнітивних функцій може бути порушення повільного – «глибокого» – сну. Було показано, що порушення цього типу сну тісно пов’язане з консолідацією пам’яті а також з накопиченням амілоїду – ключового білка, який при неправильному укладанні може викликати “плутання” в мозку, характерні для деяких форм деменції. Нестача сну може перешкоджати здатності мозку позбавлятися токсинів.

Послідовний семигодинний сон щоночі без особливих коливань тривалості також був важливим для когнітивних функцій, хорошого психічного здоров’я та благополуччя. Попередні дослідження також показали, що переривчастий режим сну пов’язаний із посиленням запалення, що вказує на схильність людей похилого віку до вікових захворювань.

Професор Цзяньфен Фен з Університету Фудань у Китаї сказав:

"Хоча ми не можемо з упевненістю сказати, що надто мало чи надто багато сну викликає когнітивні проблеми, наш аналіз, у якому ми вивчали людей протягом тривалішого періоду часу, схоже, підтримує цю ідею. Але причини, чому у людей поганий сон, мабуть, є складною проблемою, на яку впливає поєднання нашого генетичного складу та структури нашого мозку".
Категорія: Корисні поради, як гарно виглядати | Переглядів: 28 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]