phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

20:12
Скорочує тривалість життя на 14 років діабет 2 типу
Нове дослідження показало, що діагноз діабету типу 2 може вплинути на тривалість життя.

Нове дослідження, яке показує, на скільки років діагноз діабету 2 типу скорочує ваше життя, залежно від того, коли вам поставили діагноз.

“Наприклад, якщо у людини діагностовано діабет 2 типу у віці 30 років, то очікувана тривалість життя людини скорочується на цілих 14 років”, – каже лікар-ендокринолог Антоніна Гурєєва.

Група дослідників виявила, що встановлення діагнозу в 50 років може навіть призвести до скорочення тривалості життя людини на шість років.

Раніше діабет 2 типу розглядався як захворювання, що вражає людей похилого віку, але ми все частіше бачимо людей, у яких діагноз діагностований у більш ранньому віці. Як було показано, це означає, що їм загрожує набагато коротша тривалість життя.

«З огляду на вплив діабету 2 типу на життя людей, запобігання – або принаймні відстрочення початку  цього захворювання має бути невідкладним пріоритетом».

 Зростаючий рівень ожиріння, неправильне харчування та нестача фізичних вправ сприяють різкому зростанню числа випадків діабету 2 типу. Наявність діабету 2 типу також піддає людині підвищений ризик розвитку подальших захворювань, таких як:

    Гостре серцево-судинне захворювання
    Інсульт
    Проблеми з нирками
    Рак.

Як дослідники дійшли таких висновків?

 Такі висновки випливають із аналізу даних із 19 країн із високим рівнем доходу, в яких проживає 1,5 мільйона осіб. Загалом кожне десятиліття ранньої діагностики діабету було пов’язано приблизно з чотирма роками скорочення тривалості життя.

Дослідницька група підрахувала, якщо:

    діагноз поставлений у 30 років – тривалість вашого життя скорочується на 14 років
    діагноз у 40 років – тривалість життя скорочується на 10 років
    діагноз поставлений у 50 років – тривалість вашого життя скорочується на шість років.
 
Ці оцінки були трохи вищими у жінок, ніж у чоловіків.

«Діабету 2 типу можна запобігти, якщо виявити тих, хто наражається на найбільший ризик, і запропонувати їм підтримку», – пояснює ендокринолог Гурєєва.

Рекомендоване підтримуюче лікування включало зміни у поведінці та прийом ліків.

«Є також структурні зміни, яких ми, як суспільство, маємо домагатися».

Приклади пов’язані з виробництвом продуктів харчування та зміною штучного середовища з метою заохочення більшої фізичної активності.
 
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 88 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]