phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:54
Страх самотності, який з'явився під час війни - як упоратися
У суспільстві існує думка, що самотня людина не може вважатися успішною чи щасливою. Звісно, це стереотип, що зазнає активної критики в сучасному світі. Експерти Інституту когнітивного моделювання запевняють, що на підґрунті саме таких установок багато людей досі відчувають страх через самотність.

В архаїчному ж уявленні самотність дорівнювала смерті поза групою. Напевно, тому в умовах війни люди частіше відчувають страх самотності, хоча в мирний час абсолютно спокійно жили наодинці й не мали жодного дискомфорту. Війна стократно збільшила відчуття небезпеки.

Також є випадки, коли ми просто позбавлені можливості бути поруч із близькими людьми і тому відчуваємо страх самотності. Під час війни багато українців покинули свій дім, переїхали за кордон, хтось із пари залишився сам, коли чоловіка або дружину мобілізували до армії.

Безумовно, така різка зміна у житті — важкий стрес, що може спровокувати страх засинати в порожній квартирі, виходити на вулицю і займатися щоденною рутиною. Він паралізує.

Тож як впоратися зі страхом самотності власними силами? Психологи радять:

Проаналізуйте свій страх — чи є він раціональним? Багато наших фобій не мають нічого спільного з реальною небезпекою для життя чи здоров`я. Тож дайте чесну відповідь собі: чому ви боїтеся самотності? Коли ви виявите справжнє джерело свого страху, спробуйте з ним попрацювати.

Наприклад, ви боїтеся засинати наодинці або що до вашого житла хтось вдереться (на жаль, актуально для людей, які пережили окупацію). У разі, коли не йдеться про клінічні випадки (тобто аутофобію —патологічний страх самотності, також страх самого себе), спробуйте впоратися підручними засобами.

Познайомтесь із сусідами, якщо ви зараз знаходитеся на самоті в чужому місті чи країні, поспілкуйтеся з баристою в кав`ярні поруч із домом, продавцем у найближчому магазині — це допоможе створити відчуття знайомого і безпечного простору.

Якщо є змога, змініть замок на більш надійний або залишайте світло в квартирі вночі горіти, придбайте щось для самозахисту — на психологічному рівні це дозволить почуватися в порожній квартирі впевненіше.

Якщо не можете заснути на самоті — домашній улюбленець або увімкнений перед сном фільм допоможуть зменшити відчуття страху.

Зовнішня опора. Знайдіть людину, друга, якому ви можете зателефонувати в будь-який момент, коли вас охоплює страх через самотність. Попередьте та спитайте, чи не проти він/вона допомогти вам впоратися з таким станом. Бути чесним і визнати необхідність у допомозі — це нормально.

Дні тиші та самопізнання. Щоб навчитися почуватися комфортно наодинці, спробуйте запровадити дні тиші. Спочатку проведіть у тиші годину, поспостерігайте за собою. Потім спробуйте пів дня. День. Можна поїхати у відпустку без друзів чи близьких. Це поступово навчить вас бути із собою, знаходити цінність у собі та знизить страх самотності.

Важливо: в окремих випадках страх самотності пов`язаний із більш глибинними травмами та нав`язливими думками. У такому разі необхідна допомога кваліфікованого психолога. Платформа психологічної підтримки українців «Розкажи мені» працює дистанційно та на безоплатній основі. Не бійтеся звернутися по допомогу.
Категорія: Корисні поради, як гарно виглядати | Переглядів: 556 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]