phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:58
ТОП-5 дієвих способів - як кинути курити
Існує чимало способів позбавитися поганої звички – куріння. Головне – знайти у собі бажання та сили, а далі розпочати боротьбу із залежністю

У цій статті ми не будемо розповідати про негативний вплив та жахливі наслідки, які може спричинити куріння. Адже якщо ви вже зацікавилися тим, як кинути крутити – ви про них і так знаєте. Але через те, що нікотин викликає не тільки фізичну, а й психологічну залежність, боротися із поганою звичкою потрібно комплексно.

Книжка Аллена Карра "Легкий спосіб кинути курити"

Відомий британський письменник здобув славу завдяки тому, що випустив бестселер "Легкий спосіб кинути курити", в якому ділиться своїм досвідом. Він курив з 18 років, а кинув у 49. І попри рак легень, невтішні прогнози, зміг подовжити своє життя до 72-х років.

Придбати книгу можна у паперовому вигляді, аудіокнигу, або завантажити електронний варіант.

Головний меседж книги, яка допомогла покинути курити чималій кількості людей, – це позбавлення від страху, який породжують цигарки. За словами Карра, страх керує людиною, бо нікотинова залежність постійно змушує курців думати про те, що без сигарет не можна побороти стрес, зосередитися чи мати приємне спілкування з тими, хто курить.

Навіть якщо ви вже колись починали читати цю книгу, але курити не кинули, спробуйте ще.

21 день без сигарет і уникання факторів, які вас спонукають курити

Вважається, щоб позбутися непотрібної звички, або отримати нову – потрібен 21 день. Цей принцип насправді дієвий. Спробуйте не вживати цукор протягом 21 дня поспіль, або не пити алкоголь, або не курити і у вас виробиться початкова звичка обходитися без алкоголю, солодкого і сигарет. Коли вийде цей термін не заохочуйте себе цигаркою. Подумайте про те, що змогли не курити вже 21 день, тож зможете не робити це пів року або рік.

Також дуже важливо поміркувати над тим, які фактори змушують вас потягтися за сигаретою: стрес, якісь страхи, зустріч зі знайомим, з яким ви раніше влаштовували перекури, філіжанка кави чи бокал вина. Виключивши на деякий час фактори, що активізують потяг до куріння, ви зможете зменшити кількість цигарок на день, а згодом і зовсім обходитися без них.

Зміна звичок: Замість сигарети – спорт

Краще за все замінити звичку курити на якусь корисну. Ми не про те, що замість перекурів тепер слід влаштовувати перекуси. Така звичка також погіршить стан вашого здоров'я і подарує вам зайві кілограми. Що призведе до стресу. А коли у вас стрес, вам захочеться закурити ще більше.

Проте, дійсно, деяка частина p тих, хто кинув курити, набирає декілька кілограмів, але не хвилюйтеся, це нормальний процес і згодом все нормалізується.

Отже, поставте собі за мету не кинути курити, а, наприклад, досягти успіху у якійсь спортивній дисципліні – плаванні, боксі, бігу. А може ви мрієте стати володарем заповітних кубиків на пресі? Спорт не сумісний з курінням, це ви зрозумієте з перших занять і аби досягти мети, вам доведеться пожертвувати тим, що вас вбиває. А разом з цим ви зробите собі послугу та доведете, що ви сильна людина.

Медикаменти

Не потрібно виключати й такий спосіб кинути курити як медикаментозний. Пластир, гумка і все, що є в арсеналі аптеки. Проте краще за все відвідати нарколога, який розкаже про дієві методи, які існують на сьогодні, аби не стати мішенню рекламодавців та шахраїв, що пропонують "травки" та підозрілі пігулки. Щодо пластирів та жуйки, то тут все просто, ці медикаменти містять невелику дозу нікотину, яка підтримує баланс вашої залежності, проте не чинить настільки згубний вплив, як цигарки. Проте маєте зрозуміти, що замінюючи одну залежність на іншу, перемогти тягу до куріння вам не вдасться. Все це тимчасові міри.

Також можна спробувати скористатися додатками у смартфоні, які пропонують деякі цікаві способи розв'язання проблеми куріння. Пошукові системи містять усю необхідну інформацію.

Візит до психотерапевта

Проблему залежності від цигарок може допомогти вирішити кваліфікований психолог або психотерапевт. Адже окрім фізичного фактора залежності від нікотину, як ми вже писали вище, існує психологічний, не менш значущий. Спеціаліст здатен витягти з вас справжню причину вашої залежності і допомогти у вирішенні питання щодо позбавлення від неї. Навіть якщо ставитеся скептично до психології чи психіатрії не відкидайте цей варіант. Хоча б спробуйте, щоб знати, що використали усі методи у боротьбі за своє здоров'я.
 
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 24 | Додав: adminA | Теги: 5 дієвих способів, як кинути курити | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]