phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

11:51
У людини може розвиватися рак підшлункової залози - 14 ознак того
Рак підшлункової залози входить в число найбільш смертоносних видів раку, його часто діагностують лише на пізній стадії. У багатьох випадках до того моменту, коли у людини виникають симптоми, які змушують його піти до лікаря, рак вже досить прогресує, і шансів на перемогу з ним залишається зовсім мало. Приблизно лише 8 осіб з 100 можуть перенести операцію з видалення підшлункової залози, що дає їм надію на одужання.

Що підвищує ймовірність раку підшлункової залози? За даними організації Cancer Research UK, ризик виникнення раку підшлункової залози істотно підвищує фактор куріння (вживання сигарет, сигар, трубок, жувального тютюну). Було виявлено, що майже кожен третій рак підшлункової залози може бути пов’язаний з курінням.

Крім цього, ймовірність раку підшлункової залози збільшується при зловживанні алкоголем, а також при наявності надмірної ваги і діабету.

До того ж ризик розвитку раку підшлункової залози збільшують ряд фізично несприятливих явищ:

    запалення підшлункової залози,
    виразкова хвороба шлунка,
    інфікування бактеріями Helicobacter pylori,
    зараження вірусами гепатиту,
    хвороби зубів і ясен.

Ознаки раку підшлункової залози. Рак підшлункової залози відомий як “тихий вбивця” через те, що його вкрай важко діагностувати на ранній стадії. Дійсно, починаючись, він не дає будь-яких ознак. Експерти з Cancer Research UK рекомендують звернутися до лікарів при появі таких симптомів:

    постійний біль в животі,
    постійний біль в спині,
    незрозуміла втрата ваги,
    розлад шлунка,
    втрата апетиту,
    зміни стільця, який може стати дуже блідим, придбати вкрай неприємний або нехарактерний запах, приймати форму чергування проносу і запору.
    жовтий відтінок шкіри,
    свербіж шкіри,
    потемніння сечі,
    труднощі з ковтанням: деякі люди можуть зіткнутися з проблемами при ковтанні їжі – наприклад, у них виникають кашель, відчуття застряглої в горлі їжі і брак дихання;
    нещодавно діагностований діабет: у разі раку підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, який допомагає контролювати кількість цукру в крові, у людини може виникнути діабет;
    відчуття крайньої втоми,
    незвичне відчуття сильної наповненості шлунка після їжі,
    тромби у вені.

Наявність цих ознак не обов’язково означає, що у людини розвивається рак, але їх поява – це серйозний привід відвідати лікаря і обстежитися.
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 333 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]