phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:09
В Україні повністю оплачується державою трансплантація органів - МОЗ
Трансплантацію в Україні повністю оплачує держава.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.

 Мережею часто ширяться збори коштів для пацієнтів, яким потрібна трансплантація органів. Тож відповідаємо, скільки коштує трансплантація в Україні. Спойлер: НІСКІЛЬКИ!

Надання медичної допомоги методом трансплантації в Україні повністю оплачує держава! - йдеться у повідомленні

Як нагадали в МОЗ, з 2024 року, після завершення пілотного проєкту, напрям «трансплантація» увійшов до Програми медичних гарантій. Медзаклади укладають відповідні договори з НСЗУ, а держава відшкодовує кошти за лікування кожного пацієнта.

Окрім безпосередньо трансплантації, держава оплачує ще послуги у до-трансплантаційному та пост-трансплантаційному періодах. За даними МОЗ, у 2024 році НСЗУ підписала угоди з 39 закладами, які можуть надавати послуги з органної трансплантації та трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

У першому кварталі 2024 року вже виконано 131 органну трансплантацію та 109 пересадок гемопоетичних стовбурових клітин. За це держава заплатила медичним закладам понад 140 млн гривень. Загалом на трансплантацію у Програмі медгарантій-2024 закладено майже 1,3 млрд грн.

Імуносупресивні лікарські засоби, які необхідно по-життєво приймати пацієнтам після органної трансплантації, включено до переліку лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

У Переліку – 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів, 15 із них – повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 393 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]