phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

12:13
В Україні з’явились 42 нові професії
Зміни на ринку праці. В Україні з’явились 42 нові професії - яких спеціальностей більше не існує.

На ринку праці з’явились 42 нові професії, зокрема у сфері ІТ, охорони здоров’я, соціальній та фінансовій. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

«Осучаснюємо перелік професій відповідно до вимог часу і потреб ринку праці. Найбільше змін в сфері ІТ-технологій, де з’явиться 29 нових професій, що відповідають реаліям і є затребуваними роботодавцями.

Також нові професії відтепер у медичній сфері, фінансовій. Додаємо професії, в яких виникла потреба у зв’язку з війною та подоланням її наслідків, зокрема, тепер маємо фахівців з розмінування, в медичній галузі - протезистів-ортезистів.

Загалом у Класифікатор професій додали 42 нові позиції», — повідомила заступник міністра економіки України Тетяна Бережна.

Так, за пропозицією Міністерства цифрової трансформації Класифікатор професій доповнено 29 новими професійними назвами робіт ІТ-сфери, наприклад, такими професіями, як:
  • адміністратор веб-ресурсів;
  • аналітик мобільних додатків;
  • інженер зі штучного інтелекту;
  • розробник штучного інтелекту;
  • розробник архітектури програмного забезпечення (інформаційні технології);
  • розробник хмарної архітектури;
  • фахівець з безпеки електронних комунікацій, тощо.

9 професійних назв робіт в ІТ-сфері увідповіднили до сучасних технологій, зокрема:

«Аналітик комп’ютерного банку даних» змінено на «Аналітик даних», «Аналітик операційного та прикладного програмного забезпечення» — на «Аналітик програмного забезпечення», «Інженер з програмного забезпечення комп’ютерів» — на «Інженер з програмного забезпечення» тощо.

Одночасно з Класифікатора професій були вилучені 9 застарілих назв професій, наприклад, «Програміст прикладний», «Програміст системний», «Інженер із застосування комп’ютерів», «Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа».

Окрім того, до Класифікатора професій внесено ряд позицій, в яких виникла нагальна потреба останнім часом, зокрема: протезист-ортезист, оператор Служби 112 (надання екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером за принципом «єдиного вікна»), черговий підрозділу Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, інструктор з просторового орієнтування та мобільності, фахівець з розмінування, аудитор за видами діяльності, фінансовий аналітик, оператор установок дробометного очищення та майстер з монтажу, обслуговування, ремонту та налагодження теплових насосів.

На сьогодні у Класифікатор професій включено 9 172 професійні назви робіт. Професійні назви робіт (професії, посади, заняття), що містяться у Класифікаторі професій, систематизовані у професійні групи, залежно від характеру, складності виконуваних робіт, кваліфікації (рівня освіти, спеціалізації), за ієрархією Міжнародної стандартної класифікації занять (International Standard Classification of Occupations).
Категорія: Поради щодо працевлаштування | Переглядів: 390 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]