phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

20:02
Властивість білого хліба - маловідома

Тема вживання хліба з пшеничного борошна періодично стає темою для дискусій з боку фахівців в області харчування та дієтології: то він оголошується шкідливим, то корисним. Свою лепту у вивчення властивостей білого хліба внесли співробітники Нью-Йоркського Університету. На їхню думку, пшеничний хліб, як такий, цілком поживний продукт. Проблема в тому, що він викликає звикання.

Маловідома властивість білого хліба
Більшість людей не контролюють споживання білого хліба, що в результаті призводить до його надмірного вживання і, у зв'язку з цим, до появи зайвої ваги. Саме до такого висновку прийшли фахівці після серії експериментів, в ході яких учасникам пропонувалося скуштувати хліба з пшениці.

У цих дослідах брали участь декілька сотень добровольців з різних вікових груп, включаючи маленьких дітей. Всім випробовуваним пропонувалося вибирати між чорним і білим хлібом, шматки яких лежали перед ними на тарілках. Переважаюча частка учасників (більше 50%) віддала перевагу білому хлібу.

Спостерігаючи за цим, вчені зробили висновок, що людина рідко коли здатна контролювати своє прагнення до вживання білого хліба. Подібну «прихильність» до цього продукту вони пояснюють тим, що він легко засвоюється і має приємний смак.

Особливо тривожним знаком, на думку авторів дослідження, є те, що найбільшу тягу до білого хліба під час експериментів демонстрували діти. Якщо дитина з раннього віку розпізнає смак білого хліба, у неї може виникнути справжня залежність від цього борошняного виробу.

«Якщо дорослі ще здатні взяти себе в руки і подолати спокусу з'їсти зайвий шматок, то діти з цим практично не справляються», - підкреслюють експерти.

Медики радять годувати дітей хлібом з менш низьким глікемічним індексом. Дорослим людям також необхідно стежити за тим, скільки білого хліба вони з'їдають.

Категорія: Медичні поради | Переглядів: 1085 | Додав: adminA | Теги: властивість білого хліба - маловідо | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]