phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

16:30
За допомогою його способу мислення - як зрозуміти свого кота
Хочете зрозуміти кота — думайте як кіт, кажуть деякі власники вусатих вихованців. Є припущення, що ці тварини мислити абстрактно не вміють, як не мають уявлення й про те, що таке минуле чи майбутнє. Інші господарі котів їм заперечують, кажучи, що не слід недооцінювати можливості кішок.

Кішки просто по-іншому міркують. Про ту чи іншу подію вони згадають, але лише тоді, коли про неї нагадає щось дуже значуще для тварини. Отже, лише про рефлекси тут не йдеться.


Думайте як кіт, і не будете переживати про справи, що давно минули


Котяче мислення ніяк не пов’язане з низкою подій, які відбувалися у минулому, і про які тварина постійно пам’ятає. Для котів є лише те, що відбувається зараз. Але у теперішньому часі виникають ситуації, які можна порівняти з ситуацією у людини, коли вона за електронним посиланням переходить на іншу сторінку — ось і кіт «за посиланням», тобто за якоюсь ситуацією може миттєво згадати те, що відбувалося раніше і вчинити так само.

Якщо у кота є досвід укусу собаки, то таким «посиланням» стане вигляд собаки, запах, гавкіт — усе, що пов’язано з цією твариною. Якщо кіт свого кривдника запам’ятав, він його надалі буде або уникати, або навпаки — ставитися до нього агресивно. Кіт запам’ятає певне забарвлення собаки або його породу, а може запам’ятати і людину — певного чоловіка або жінку.

Якщо ніяких подібних «посилань» поблизу кота немає, то він про пережитий досвід і не згадає. Він не буде роками страждати через пережиті події, згадуючи про них знову і знову — ніколи. А ось деякі люди до цього схильні.

Спільні риси між способом мислення кота і електронним посиланням


Для котів не існує такого поняття, як майбутнє. Вони не можуть уявляти собі події, які поки не відбулися. Мрії про будь-що — це не про котів. Через це часто виникають проблеми з котячою адаптацією — кота не вдасться підготувати до події, яка має відбутися. Він живе у сьогоденні.

Через нерозуміння майбутнього котам складно даються такі обставини, як переїзд у інший будинок, зміни у складі сім’ї, інший корм, навіть звичайна перестановка меблів. Якщо одного разу під час відвідування ветеринара кіт відчув неприємні відчуття, то наступна поїздка буде для нього стресом.

Людина, вирушаючи до стоматолога, розуміє, що приємних відчуттів у кабінеті вона не відчує, але вона може налаштуватися, тобто, підготувати свою нервову систему до цієї «екзекуції». Кіт так вчинити не може, тому що майбутнього часу для нього не існує.

Зате кіт знає, як поводитись, щоб знову не терпіти процедури у кабінеті ветеринара. Він їх миттєво згадає, варто лише господареві дістати переноску. Переноска у даному разі стане тим самим «посиланням», і кіт чітко згадає усі свої відчуття, пов’язані з такою минулою «прогулянкою» у переносці. Як він вчинить? Господар навіть оком кліпнути не встигне, як кіт вже зникне.

Часом у кота на подібні «посилання» настільки блискавична реакція, що господар починає підозрювати його у телепатії.

Як мислення кота можна порівняти з мисленням маленької дитини


Світовідчуття кішки — миттєве, розумне і з асоціативним мисленням у вигляді своєрідних флешбеків, що спливають спалахами у котячому мозку, завдяки позитивним або негативним стимулам.

Порушення миттєвого комфорту кішки можна порівняти зі стихійним лихом для людини. Таким чином, абстрактне мислення — це точно не про котів. Можливо, для когось це буде більш зрозумілим на прикладі маленької дитини — у неї абстрактне мислення теж відсутнє.

Доросла людина може згадувати багато подій зі свого життя: іспити, тему дипломної роботи у ВНЗі, ім’я першого собаки і безліч інших подробиць. Але ось події, що відбувалися у житті у віці 1,5-2-х років навряд чи комусь вдасться згадати. Процес звикання до горщика, заміну мамою підгузків, перші кроки, перше слово і т. д. — цього у пам’яті немає.

У віці 1,5-2-х років дитина зовсім не є роботом, вона цілком вже здатна мислити, вимовляти осмислені фрази, бігати, користуватися горщиком, любити маму, відчувати біль, привертати увагу до власної персони. Лише мислити абстрактно поки не може. Ось і коти думають так само.
 
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 752 | Додав: adminA | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]