phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

00:34
За допомогою мікробів здатність рослини очищати повітря посилили в 30 разів
Штучно виведені штами бактерії, що додаються до горщикової рослини, працюють, як система очищення повітря. Про технологію з посиланням на виробника пише New Atlas.

Американський біотехнологічний стартап Neoplants представив кімнатні рослини Neo PX, здатні вловлювати леткі органічні сполуки (ЛОС) і очищати повітря. Система використовує ґрунтову суміш, що містить бактерії. За заявами розробника ці біосистеми очищають повітря від ЛОС у 30 разів ефективніше за звичайні рослини.

Летючі органічні сполуки, наприклад, бензол, толуол, ксилол, – один з основних забруднювачів повітря в приміщенні. Їх виділяють килими, меблі, фарба, засоби для чищення та інші побутові матеріали. При цьому класичні повітряні фільтри погано справляються з такими забруднювачами, але їх можуть вловлювати рослини. Активність біофільтра підвищили за допомогою капсул, які містять мікроби і додаються в ґрунт.

Система складається з кімнатної рослини епіпремнум золотистий або Мармурова королева Потос (Epipremnum aureum), ґрунтової суміші, спеціального горщика і запасу капсул для живлення і поповнення колонії мікробів. Ґрунт містить особливий штам бактерій псевдомонас путіда (Pseudomonas putida), які селективно виводили протягом п’яти років. Ці мікроорганізми добре поглинають три популярні ЛОС – бензол, толуол і ксилол. У процесі селекції дослідники посилили цю схильність.

Мікроби отримують поживні речовини від рослини і харчуються соєвим білком у краплях.
Після додавання в ґрунт частина бактерій колонізує коріння рослини та ґрунт навколо неї, а інші мігрують вгору на її листя та стебло. Надземні мікроби допомагають рослині вловлювати ЛОС, які переносяться до коріння. А ґрунтові – поглинають і метаболізують ці сполуки, перетворюючи їх на корисні для живлення рослини джерела вуглецю – амінокислоти та цукри.

Розробники зазначають, що в іншому рослини потребують звичайного догляду – регулярного поливу і достатньої кількості світла. При цьому вони не рекомендують використовувати ґрунт із мікробами з іншими рослинами: пропорції ґрунтової суміші розрахували і протестували для Epipremnum aureum, тому її ефективність в інших умовах невідома.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 410 | Додав: radymo | Теги: очищення, повітря, мікроб, Рослина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]