phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

16:00
Запропонували новаторське лікування смертельного типу лейкемії британські лікарі
Лімфоцитарний лейкоз вражає клітини імунної системи.

Британські лікарі відстояли ефективність лікування смертельного типу лейкемії, найбільш поширеного виду раку у дітей після того, як одужав перший пацієнт, який переніс його.

У 2021 році 13-річній Аліссі було поставлено діагноз гострий Т-клітинний лімфобластний лейкоз. Це захворювання не взаємодіяло з традиційними методами лікування, які вона отримувала, включаючи хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку.

Підліток брав участь у клінічних випробуваннях, проведених у дитячій лікарні Грейт-Ормонд-стріт у Лондоні, для нового лікування, в якому використовуються генетично модифіковані імунні клітини здорового добровольця.

Протягом 28 днів вона була досить стабільною, щоб пройти другу трансплантацію кісткового мозку, щоб перезавантажити її імунну систему, пояснили дослідники на щорічних зборах Американського товариства гематологів минулими вихідними.

Стан Аліси покращився через 6 місяців, і вона повернулася до свого будинку в Лестері, центральна Англія, проходячи медичне спостереження, підтверджуючи в заяві, що вона пройшла експериментальне лікування заради себе, а також заради всіх хворих дітей.

"Я сподіваюся, що це виявиться успішним лікуванням, і воно стане доступним для більшої кількості дітей", - сказала її мати Кеона.

Лікарня вказала у заяві, що «єдиний варіант, який був у Алісси, якби не її експериментальне лікування, — це паліативна допомога». Вона пояснила, що Алісса — перша пацієнтка, ім'я якої було оголошено, яка отримала модифіковані Т-клітини. Лікування включає хімічне перетворення букв коду ДНК.

Лімфоцитарний лейкоз вражає клітини імунної системи та Т- та В-лімфоцити, які протистоять вірусам та захищають від них організм.

Дослідники з лікарні та інші співробітники Університетського коледжу Лондона допомогли розробити використання модифікованих Т-клітин для лікування В-клітинного лейкозу у 2015 році.

Однак Т-клітини, призначені для боротьби з раковими клітинами, зрештою вбивали один одного в процесі виробництва, що спонукало вчених розглянути альтернативні рішення.

А експерт із захворювань, пов'язаних з імунітетом, Вассім Кассем вважає, що те, що було записано, є "дивовижним доказом того, як ми можемо зв'язуватися зі спеціалізованими командами та інфраструктурою, між передовими технологіями в лабораторії та відчутними результатами в лікарні".

Він додав, що це "прокладає шлях до інших нових методів лікування та, зрештою, до кращого майбутнього для хворих дітей".
Категорія: Медичні поради | Переглядів: 78 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]