phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

11:17
Знижує ризик діабету, хвороб серця і раку цей простий продукт
Дослідження показали, що доступним суперпродуктом, що захищає організм від розвитку діабету, хвороб серця і раку можуть бути хрестоцвіті овочі, конкретно броколі. Їх споживання допомагає людям жити довше.

Хронічні захворювання, в списку яких впевнено лідирують діабет, хвороби серця і рак, є основною причиною смертності людей середнього віку в усьому світі. Хоча неможливо повністю захистити себе від цих загроз, певний овоч все ж може допомогти знизити їх ризики, кажуть вчені.

“Знизити ризик раку і серцевих захворювань можна, дотримуючись здорового збалансованого раціону. У нього повинні бути включені певні продукти, що містять сполуки, що забезпечують захист здоров’ю. Одними з кращих у цій справі є броколі – цей простий овоч є справжнім суперфудом”, – цитує вчених видання Express.

Хвороби серця. Вживання броколі нормалізує тиск. Простий суперпродукт багатий багатьма поживними речовинами, включаючи калій, який допомагає ниркам виводити натрій з організму, що знімає напругу в кровоносних судинах. Завдяки зниженню тиску артерії стають краще захищені від скупчення холестеринових бляшок, що порушують кровопостачання серцевого м’яза.

Діабет. Броколі містить речовину сульфорафан, що сприятливо діє на кровоносні судини, пошкоджені високим рівнем цукру в крові. Дослідники Університету Уоріка виявили, що сульфорафан стимулює організм виробляти більше ферментів, що захищають судини від пошкоджень, викликаних гіперглікемією.

Рак. За рахунок свого активного компонента овоч знижує ризик деяких типів раку. Згідно зі звітом Всесвітнього фонду досліджень раку, з’єднання, виявлене в броколі специфічним чином впливає на гени, які запускають програму клітинних мутацій, що веде до виникнення злоякісного новоутворення.

Також вчені рекомендують вживати в їжу інші рослинні продукти, споріднені броколі, які належать до того ж сімейства хрестоцвітних – – рукколу і різні види капусти, просту білокачанну, брюссельську і кольорову. Їх здатність знижувати ризик діабету, хвороб серця і раку оцінюється фахівцями досить високо – цьому сприяє їх високий рівень клітковини, вміст антиоксидантів, наприклад, вітаміну С.
Категорія: Кулінарні поради | Переглядів: 865 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]