phone вибачте за незручності mailМісячний календар
menu

08:34
Здоров'я очей: корисні поради
листова зелень Багато проблем із зором легше запобігти, ніж згодом займатися їх лікуванням. Зберегти здоров'я очей та добрий зір допоможе дотримання простих рекомендацій. Одні з них є особливо важливими для дітей, другі для дорослих, а треті – для всіх

Харчуйтесь правильно

Для здоров'я очей корисні фрукти та овочі, особливо листова зелень. У раціоні має бути і морська риба, насамперед жирних сортів.

Стежте за вагою

І підтримуйте оптимальну вагу у тому числі завдяки фізичній активності. Надмірна вага чи ожиріння підвищують ризик розвитку діабету та інших станів, які можуть призвести до серйозних проблем із зором.

Звертайте увагу на зміну зору

Батькам важливо пояснити дітям, щоб вони повідомляли, якщо очі починають їх турбувати або з'являються якісь зміни у зорі: він стає гіршим або доводиться жмуритися.

Стежте за чистотою скелець окулярів

Носіть окуляри, якщо вам їх рекомендував офтальмолог. Важливо, щоб шибки були чистими, інакше очі будуть напружуватися.

Дотримуйтесь гігієни

Візьміть за правило мити руки перед тим, як торкатися очей або віків. Особливо це важливо, якщо ви надягаєте або знімаєте контактні лінзи.

Захищайте очі

Як від сонця, так і від випадкових пошкоджень під час роботи, наприклад, коли косите траву. Вибирайте сонцезахисні окуляри, які блокують 99 або 100% сонячного випромінювання UVA/UVB-спектрів. І ніколи не дивіться прямо на яскраве сонце.

Давайте очам відпочинок

Не витрачайте багато часу на перегляд телевізора, читання книг або комп'ютера, щоб не втомлюватися очі. Візьміть за правило кожні 20 хв. протягом 20 с. дивитися на якийсь віддалений предмет.

Киньте курити

Куріння ризикує серйозних проблем із зором. Вони можуть призвести до сліпоти, зазначають фахівці Національного очного інституту (National Eye Institute, США).

Вивчіть сімейний анамнез

Ризик низки захворювань очей підвищується, якщо вони мали близьких родичів, насамперед у батьків.
Категорія: Цікаві поради | Переглядів: 104 | Додав: radymo | Теги: листова, очі, здоров'я, зелень | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]